Honnan jött a djembe?
A djembe dob az afrikai kontinensről származik, különösen Maliból, ahonnan elterjedt Nyugat -Afrikában. Eredetileg kísérőhangszerként szolgált a szertartások során, az egyes ritmusok eltérőek voltak az afrikai törzseken és az egyes településeken belül. Az európaiak és az amerikaiak az 1950 -es évek környékén ismerkedtek meg ezzel a dobbal, amikor körbeutazták az afrikai csoportokat szerte a világon.
Hogyan válasszunk?
A Djembe csésze alakú, és az első dolog, ami érdekel bennünket, a mérete. Vásárláskor figyelni kell rá, mert igaz, hogy minél kisebb a dob átmérője, annál magasabb hangot tud kibocsátani. A legmagasabb hangokat 28 - 32 cm átmérőjű dobok adják. Kicsit mélyebb tónusokat kapunk egy 32-34 cm átmérőjű dobból.
A megfelelő djembe kiválasztásakor a súlyára is figyelünk. Annak a ténynek köszönhetően, hogy a hagyományos afrikai dobok tömör fából készülnek, súlyuk gyakran meghaladja a 10 kg -ot. Normál játékhoz és különösen szállításhoz azonban nem kifejezetten ajánlott. A 3 és 5 kg közötti dobok ideálisak alkalmi játékhoz. A kisebb súlyokat általában dobokkal érik el, amelyek tömör fából készülnek, de kellően megmunkáltak, így a testük kisebb vastagságú fával rendelkezik.
Hogyan kell játszani a djembe -t
A djembe játék során a legfontosabb a kéz helyes helyzete. A hüvelykujjat mindig le kell húzni a tenyérről, különben fennáll annak a veszélye, hogy a karika megveri. Az alapvető típusú ütéseknél az alkarnak a tenyérrel egy szintben kell lennie. Egy ilyen játék minden bizonnyal a legalkalmasabb egy kezdő számára. Ezután kiegészítjük az alapütéseket különböző félütésekkel és csillapítással.